שומר חניה

שומר חניה נועד לספק פתרון פשוט, ובמקרים רבים הכרחי, למניעת חניית מכונית זרה בחניה הפרטית. הערים הגדולות בישראל צפופות והדבר מתבטא, בין היתר, בהיעדר מקומות חנייה לרכבים של אנשים פרטיים. הבעיה מחמירה עוד יותר בבתי מגורים הקרובים למרכזי העיר, למתחמי קניות שאין בהם די מקומות חניה ציבוריים, למוסדות תרבות שמגיעים אליהם כמות רבה של צופים בו זמנית ועוד. דיירי בתים ודירות אשר ברשותם חניה פרטית מוצאים לעיתים רכבים אשר תפסו ללא רשות את מקום החניה הפרטית שלהם, וזאת, בטעות, עקב בלבול או במתכוון. לעיתים, הדבר קורה בתוך חצר משותפת לכלל הדיירים. הסיטואציה יכולה לקרות בכל עת, ובעיקר בשעות לחץ. למשל, כשמגיעים עייפים מהעבודה. נכון הוא, שקיימים פתרונות חוקיים ואחרים אבל הם מייגעים ובירוקרטיים, מה עוד שיש צורך למצוא חניה מהירה באותו רגע – והכול מסביב תפוס. הדרך הטובה למניעת מצבים אלו היא על ידי התקנת שומרי חניה אשר אינם מאפשרים לרכב זר לחנות במקום הפרטי.שומר חניה

שומרי חניה מגוונים

ניתן למצוא מספר  סוגי של מתקנים מתקפלים כאלו והמשותף לכולם הוא היכולת למנוע כניסת מכונית לשטח החניה על ידי הרמתם מהקרקע. להלן שתי  דוגמאות.

מחסום עמוד מתקפל ממתכת – גובהו  75 ס"מ. בחלקו העליון מורכב חלק ובו מפתח בילד-אין. הוא מתקפל ויכול להיות מקובע לסוגי חיפוי קרקע שונים באמצעות בסיס מתכת וארבעה ברגים. כדי לקפל את המחסום , מכניסים את המפתח ומסובבים, כדי לנעול חזרה – אין צורך במפתח-מעלים את המחסום והוא ננעל.

מחירו נוח מאוד והוא מגיע עם שני מפתחות שניתן לשכפלם. עמוד זה מועדף בגלל שהוא בולט יותר מהאחרים והנוכחות שלו עשויה למנוע פגיעה  ברכב בגלל שדה ראייה מוגבל.

שומר חניה אישי מתקפל – עשוי מבסיס ברזל בעל שלוש רגליים וחלק נוסף אליפסי בגובה 50 ס"מ רוחב 40 ס"מ , אותו מרימים לצורך הנעילה. ניתן להתקנה על אספלט, אבני חניה משתלבות, משטחי גרנוליט ועל משטחים אחרים המיועדים לחניית מכוניות. לשומר זה יש צורך להוסיף מנעול תליה 45 מ"מ ,ולחבר לו מפתח אחד או מספר מפתחות הניתנים לשכפול. יתרון במחסום זה – ניתן לחבר מספר של שומרים עם מפתח ומנעול זהה.

 

לסיכום, שומר חניה הינו מתקן פשוט אך יעיל היכול לשפר את איכות החיים של דיירים בסביבה עירונית צפופה. מעבר לשקט הנפשי הוא מקטין חיכוך עם דיירים באותו בניין, עם אורחיהם, עם אנשים זרים ועוד. ידוע כי בתל אביב ומקומות אחרים בגוש דן קיימת תופעת השכרת חניות בשעות לחץ ו/או על בסיס קבוע להכנסה נוספת. פיתרון כזה משרת היטב את המטרה ותורם להתקשרות נוחה עם בעל רכב קבוע או מזדמן. מומלץ לרכוש מתקנים אלו מחברה אשר רוכשת אותם מיצרנים בעלי מוניטין.  

לקטגורית שומרי חניה – לחצו כאן וצפו בדגמים. צרו עמנו קשר לכל שאלה ובירור.

דילוג לתוכן